pączki

Jakie drożdże do pączków?

Do wyrobu pączków najlepiej sprawdzą się świeże drożdże. Ze świeżych drożdży wykonujemy rozczyn drożdżowy, który powstaje w wyniku połączenia niewielkich ilości mąki, cukru, wody oraz mleka. Rozczyn należy trzymać w ciepłym miejscu. Rozczyn powinien nam urosnąć, jeśli to nie nastąpi niestety musimy przygotować go od nowa.

Jak wyrabiać ciasto?

Proces wyrabiania ciasta powinien trwać około 15 minut. Wyrobione ciasto najlepiej odstawić w ciepłe miejsce na około 1,5 godziny. Po tym czasie nasze ciasto powinno podwoić swoją objętość. Wyrośnięte ciasto powinniśmy dodatkowo odgazować, czyli ponownie przez chwilę wyrabiać na stolnicy oraz uderzając kilkukrotnie pięścią.

Jak uformować pączki?

Do formowania pączków najlepiej użyć szklanki, którą wycinamy kółka z rozwałkowanego ciasta. Nasze ciasto powinno być rozwałkowane na grubość około 8-10 mm. Jeśli chcemy możemy również ręcznie odrywać ciasto formując pączki w dłoni. Uformowane ciasto ponownie odstawiamy do wyrośnięcia, przykrywając je ścierką, aby nam nie wyschło.

Jak nadziewać pączki?

Pączki możemy nadziewać przed i po pieczeniu. Technika nadziewania przed pieczeniem polega na nałożeniu na siebie dwóch krążków ciasta, pomiędzy którymi umieszczamy nadzienie. W tej technice pamiętajmy o dokładnym zlepieniu boków ciasta. Nadziewanie po usmażeniu najlepiej wykonać na jeszcze ciepłych pączka poprzez użycie szprycy cukierniczej.

Czym nadziewać?

Pączki najczęściej nadziewa się marmoladą. Do nadzienia możemy użyć również budyń bądź inną masę smakową (np. masa kajmakowa).

Jak wrzucać pączki do smażenia?

Okazuje się też, że istotną rolę w smażeniu pączków odgrywa również, w jaki sposób je pieczemy. Pamiętajmy, aby pączki wrzucać stroną, która znajdowała się na górze w trakcie wyrastania ciasta.



Dodaj komentarz






Dodaj

© 2013-2024 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl